آشنایی با LED - روشنایی در سیستم نظارت تصویری

روشنایی در سیستم نظارت تصویری

با ادامه بکارگیری استفاده از سیستم های نظارت تصویری در موقعیت های متعدد و زیاد، نیاز مبرم به روش نوردهی مناسب مهم تر از قبل می شود.

نور و روشنایی از زمان دوربین های آنالوگ تا IP ،یک مسئله مهم هنگام انتخاب و نصب دوربین ها بوده است. نور نقش بسیار مهمی در خوب و مناسب کار کردن سیستم دارد و تکنولوژی های روشنایی نیز پا به پای تکنولوژی تصویر برداری پیشرفت داشته است.

 

نور نئون یا فلوئورسنت یا LED:

با نیاز به گسترش کاربردهای نظارت ویدئویی ، نیاز به تأمین روشنایی مناسب نیز اهمیت دارد. آموزش فروشندگان در چگونه استفاده کردن از LED برای کارکرد درست سیستم نظارت ویدئویی بسیار اهمیت دارد چرا که: بیشتر جرم ها در شب اتفاق می افتند و بیشتر دوربین ها نیز به نور نیاز دارند، این نیاز در مورد دوربین های IP و مگاپیکسل و با توجه به اینکه معمولاً نور خیابان و سیستم روشنایی خیابان در شب برای ثبت تصویر کافی نیست، بیشتر خود را نشان می دهد. انواع مختلفی از روشنایی وجود دارد: لامپ های حبابی نئونی، لامپ های فلوئورسنت و LED (دیود تابنده نور). در اینجا خلاصه ای از نوع LED آورده می شود:

LED: بین 80 تا 90 درصد بازدهی دارند و فقط 10 تا 20 درصد آن به گرما تبدیل می شود. هزینه زیادی ندارند و طول عمر بسیار بالایی دارند و نسبت به لرزش حساسیت کمی دارند. LEDها باعث صرفه جویی عظیمی در هزینه ها می شوند. بر اساس شیوه تابش LED برای هر تابشگر در طول سال می توان 714 دلار صرفه جویی پیش بینی کرد.

 

مزایای LED:

در سال های کوتاه گذشته، روشنایی LED به خوبی جای خود را در میان کاربردهای سیستم های امنیتی پیدا کرده است. تغییر رویکرد گسترده ای در ابعاد جهانی از لامپ های حبابی به لامپ های LED به دلایل موجهی وجود دارد. بر خلاف لامپ های حبابی و هالوژن ،LED ها 80 تا 90 درصد بهینه تر هستند. هزینه کارکردشان بسیار پایین است و عمر آن ها بسیار زیاد است.(تا 10 سال)

LED کیفیت تابشی عالی ای دارد و هیچ نقطه تاریک یا روشنی در طیف نوری منتشر شده وجود ندارد. قدرت هدف گیری واقعی آن ها نیز بهتر است. بر خلاف لامپ های حبابی یا نئونی که هزینه زیادی به جا می گذارند، پر مصرف ترین انواع LED ها کمتر از 100 وات مصرف می کند.

مزایای دیگر آن شامل: عدم نیاز به نگهداری، شروع به کار فوری بدون نیاز به زمان گرم کردن و ایده آل بودن برای محیط های سخت می باشد. همچنین انعطاف پذیری بیشتری در مورد نصب و نگهداری این لامپ ها وجود دارد.

 

تابش مرئی در برابر تابش نامرئی:

تابش نامرئی به تابش فروسرخ (IR) گفته می شود که برای چشم انسان قابل دیدن نیست و تنها برای دوربین های سیاه و سفید و شب / روز واقعی قابل تشخیص است. نور بر حسب نانومتر اندازه گیری می شود و گستره تغییرات طول موج فروسرخ بین 700 تا 1000 نانومتر است. فروسرخ یا نور مرئی منبع ایده آل تابش برای دوربین های امنیتی است چون نوع کاملاً پوششی از تابش است. نور مرئی به نور سفید می گویند. این روشنایی برای کمک به دوربین های مداربسته به کار می رود و شبانه روز تصویری رنگی ارائه می دهد. مزایای این نور شامل امنیت بالاتر، محیط دلپذیر، تأمین نور نه فقط به منظور امنیت اشاره کرد.

  • 021-44979411
  • 021-89783861
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • SMS: 10009734
Top