آشنایی با ویژگی های هوشمند دوربین های شبکه فالکن

آشنایی با امکانات جدید دوربین های H265 فالکن

شرکت فالکن پیشگام در بکارگیری امکانات هوشمند مفتخر است اعلام نماید که به تازگی سری جدید دوربین های شبکه H.265 خود با امکانات منحصر به فرد Smart در مدل های 2 و 4 مگا پیکسلی را عرضه نموده است با استفاده از این تکنولوژی جدید در عین حفظ کیفیت بالای تصاویر در مقایسه با سیستم های قبل فشرده سازی کارآمدتری داشته و امکانات هفتگانه هوشمند زیر نیز به آن اضافه شده است.

 1. Line crossing detection
 2. Area intrusion detection
 3. Left baggage detection
 4. Object missing and left detection
 5. Retrograde motion detection
 6. Loitering detection
 7. Face detection

که در ادامه به توضیح هر کدام خواهیم پرداخت.

 

1) Line crossing detection:

با استفاده از این ویژگی کاربر قادر خواهد بود محدوده فرضی را به عنوان محدوده اخطار و خطی در این محدوده را به عنوان خط شناسایی خود و همچنین جهت حرکتی ای را به عنوان جهت مورد نظر خود در این خط مشخص کند، در صورتی که اجسام در راستای جهت تعیین شدهاز خط فرضی عبور کنند (خط را قطع کنند) ، این اتفاق شناسایی و سیستم به شما آلارم (هشدار) می دهد.

Line crossing detection 

 

2) Area intrusion detection:

محدوده ای را به عنوان محدوده شناسایی خود مشخص کنید، اگر هر نوع جسمی به این محدوده وارد یا از این محدوده خارج شود، این اتفاق شناسایی و سیستم به شما آلارم (هشدار) می دهد.

Area intrusion detection

 

3) Left baggage detection:

محدوده ای را به عنوان محدوده شناسایی خود مشخص کنید، اگر هر نوع جسمی به این محدوده وارد شود و بیش از زمان تعیین شده (زمان تنطیم شده توسط خودمان) در این محدوده باقی بماند، این اتفاق شناسایی و سیستم به شما آلارم (هشدار) می دهد. این قابلیت برای محیط های پر تردد و حساس مانند ایستگاه های مترو، فرودگاه و ... مناسب می باشد.

Left baggage detection

 

4) Object missing and left detection:

یکی دیگر از قابلیت های محصولات فالکن ویژگی object missing یا به عبارتی اخطار در جابجا شدن اشیاء تعریف شده برای یک محدوده معین می باشد، برای استفاده از این ویژگی محدوده ای را به عنوان محدوده شناسایی خود مشخص کنید، اگر هر نوع جسمی از این محدوده خارج شود و بیش از زمان تعیین شده (زمان تنطیم شده توسط خودمان) به محدوده تعریف شده بر نگردد، این اتفاق شناسایی و سیستم به شما آلارم (هشدار) می دهد. اهمیت و ویژگی این نوع اخطار در موزه ها، نمایشگاه ها و ... بیشتر محسوس می باشد.

Object missing and left detection

 

5) Retrograde motion detection:

با استفاده از این ویژگی کاربر قادر خواهد بود محدوده فرضی را به عنوان محدوده اخطار و خطی در این محدوده را به عنوان خط شناسایی خود و همچنین جهت حرکتی ای را به عنوان جهت مورد نظر خود در این خط مشخص کند، در صورتی که اجسام در خلاف جهت تعیین شدهاز خط فرضی عبور کنند، این اتفاق شناسایی و سیستم به شما آلارم (هشدار) می دهد.

Retrograde motion detection

 

6) Loitering detection:

محدوده ای را به عنوان محدوده شناسایی خود مشخص کنید، اگر هر نوع جسمی در این محدوده در حال حرکت باشد (پرسه زدن) و بیش از زمان تعیین شده (زمان تنطیم شده توسط خودمان) در این محدوده در حال حرکت کردن باقی بماند، این اتفاق شناسایی و سیستم به شما آلارم (هشدار) می دهد. این ویژگی مهم در موقعیت های حساس و امنیتی مانند محدوده حفاظت از اماکن دیپلماتیک، مراکز نظامی، بانک ها و ... بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

Loitering detection

 

7) Face detection:

اگر شخصی وارد محدوده شناسایی شود، چهره آن شخص توسط سیستم تشخیص داده می شود و سیستم عکس چهره تشخیص داده شده را به صورت آلارم (هشدار) نمایش می دهد.

Face detection

تهیه و ترجمه: گروه اوان

 • 021-44979411
 • 021-89783861
 • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 • SMS: 10009734
Top