استفاده از سیستم ups در دوربین مدار بسته

چرایی نیاز به استفاده از سیستم UPS در دوربین مدار بسته (CCTV): 

همانطور که می دانید دوربین های مدار بسته (CCTV) همانند کامپیوترها تبدیل به یک نیاز در تمامی ارگان ها اعم از سازمان ها، فروشگاه ها، سوپرمارکت ها و ... شده است.

لازم به ذکر است که این سیستم فقط شبه حفاظت است و نه حفاظت، به این دلیل که می توان با جلوگیری از جرم یا سرقت به هدف مورد نظر خود که حفاظت است همانند دیگر لوازم حفاظتی همچون ردیاب و نرده و آژیر به میزان قابل توجهی از اینگونه رخدادها جلوگیری کرد.

حال آنکه همانند دیگر سیستم ها متکی به تامین برق دائم و با ثبات است و بدون آن تمامی سیستم ها و به خصوص دوربین مدار بسته از کار خواهد افتاد و با توجه به این موضوع که وقفه در نظارت و ضبط که جنبه اصلی کار دوربین مدار بسته است را مختل می کند، پس کارکرد دائم هدف اصلی ما و تامین برق مورد نیاز یک ضرورت است.

سیستم های UPS موجود در بازار ایران که دارای گستردگی بسیاری نیز هست می تواند نیاز ما را به این گونه یو پی اس ها برطرف کند ولی می بایستی توجه کرد انتخاب هوشمندانه و صحیح بسیار مهم است.

 

چگونگی انتخاب بهترین UPS برای سیستم های دوربین مدار بسته (CCTV): 

همیشه اولین سوال که پیش می آید این است که برای پشتیبانی از سیستم های خود به چه چیزی احتیاج داریم؟

آیا این موضوع که از چه نوع برندی و یا ساخت چه کشوری است حرف اول را در انتخاب ما می زند؟!

اینطور نیست که همیشه بهترین ها و گرانترین ها الزاما کاربردی ترین هستند! باید در نظر داشت که جهت چه مصرفی چه وسیله ای و یا سیستمی مورد نیاز است.

حال اگر ما دارای سیستم ضبط تصویر (DVR) و دوربین مداربسته (CCTV) هستیم جهت پشتیبانی در زمان قطع برق شهر (Back up) نیاز به چه نوع UPS داریم.

یو پی اس ها از لحاظ ساختار و طراحی به چند دسته تقسیم می شوند:

Line /Offline/ Online/ Line Interactive/ Double conversion/…

که بطور خلاصه همگی یک کار مشترک یعنی پشتیبانی از نیروی برق مورد نیاز در زمان بی ثباتی و یا قطع آن در یک زمان مشخص را انجام می دهند.

در اینجا می توان فورا ساده ترین راه برای انتخاب بر پایه شعار گرانترین حتما بهترین است، انتخاب خود را انجام دهیم، حال آنکه وقتی می بینیم ساختار فنی یک (DVR) قابل کارکرد با تمامی این سیستم ها است پس می بایستی در حین خرید توجه بیشتری به قیمت و زمان پشتیبانی کرد.

غالبا فروشندگان با اتکا بر اینکه شکل موج سینوسی (Sine Wave) و Online – Double Conversion بهترین است حتی اجازه فکر کردن در مورد انتخاب های دیگر هم نمی دهند، حال آنکه حقیقت با واقعیت تفاوت دارد!!!

حقیقت آن است که به راستی یک یو پی اس Line/On Double Conversion Sine Wave بهترین است ولی برای یک سرور HP با پاور دوبل آن یا یونیت دندان پزشکی یا روتر های مخابراتی و ...!

واقعیت این است که یو پی اس Modify Sine Wave/ Line Interactive/ Off Line شکل موج شبه سینوسی کاملا قابلیت کار با بیشتر سیستم های معمولی همانند DVR و دوربین مدار بسته (CCTV) و مانیتور و دزدگیر و مرکز تلفن و صندوق فروشگاهی و درب های اتوماتیک و ... را دارند.

  • 021-44979411
  • 021-89783861
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • SMS: 10009734
Top