تفاوت های ARRAY LED و INFRARED LED

تفاوت ها و مزیت های ARRAY LED و INFRARED LED:

ویژگی های اصلی Array LED ها به 5 بخش تقسیم می شود که به شرح زیر می باشد:

 

1- Long life: طول عمر زیاد

تکنولوژی Array infrared شرایط خوبی را برای کارکرد مطلوب ccd تضمین می کند و عمر استفاده آن را تا 9 برابر عمر ledهای معمولی مرسوم برای دوربین ها افزایش می دهد. به دلیل اینکه به طور عادی حفره محل قرارگیری led دوربین های معمولی به مانند لامپ های روشنایی است ، گرمای ناشی از لامپ های led (infrared) نمی تواند به طور موثر در میان PCBها منتشر شود.همین مسئله دما عمر استفاده CCDها را چندین مرتبه کاهش می دهد.

oone1 oone2 

 

2- High efficient: بهره وری بالا

بهره وری نصفه و نیمه انتشار نور و عملکرد حرارتی یک چرخه بی خطری است. بهترین کارکرد حرارتی ، پایین ترین عمل عملکرد حرارتی است و به دنبال آن بهترین نوع حفاظت کردن از بهره وری تابش نور زیاد در شب است. (شب نمایی)

oone3 

3- High brightness: تابندگی بالا (درخشندگی بالا)

منظور از تابندگی بالا، تابندگی و روشنایی در مسافت طولانی است. قدرت نور خروجی یک single led ، 5 تا 15 mw است ، البته ما می توانیم با اضافه کردن جریان حرکت میزان تابندگی را بالا ببریم. اما با محدودیت مواد اولیه آن، بهره وری نوری و برقی آن به بیش از 20 عدد لامپ (light) نمی رسد، 80 عدد باقیمانده حرارت بالایی دارند، بعلاوه لامپ های led بیشتر بر روی بردهای pcb با کارکرد حرارتی ضعیف نصب می شوند. 12 عدد led با بهره وری و قدرت بالا ابزارهای حرارتی خوبی است با بسته بندی های استثنایی بر روی یک سطح و آرایش و ساخت مطلوب. مرجع روشنایی دوربین های با array infrared روشنایی بیشتر از 100 برابر single led دارند.

oone4 

4- Even light: انتشار نور متوازن (لامپ های تراز ، مساوی ، جفت)

زمانی که تعداد زیادی infrared led در اطراف لنز یک دوربین قرار می گیرد ، روشنایی در آنجا به صورت یک بسته روشنایی محصور دایره ای به طور خاصی بالا است. اما دوربین های Array infrared فقط یک منبع نوری نقطه ای بزرگ دارند، به همین جهت تابش نور این led ها بر روی اشیاء کاملاً برابر و مساوی است و روشنایی تصویر شی که در صفحه مونیتور دیده می شود و روشنایی ای که آن شیء دارد کاملاً یکنواخت است.

oone5 

5- Small size: (اندازه کوچک)

دوربین های array infrared به منظور ساخت بسته بندی های با تکنولوژی پیشرفته تعبیه شده است. تراشه یک array infrared به مانند ده ها عدد شیرینی بسته بندی شده است. فرض می کنیم که 12 عدد از منابع لامپ های infrared مطابقت دارد با نصب single led بر روی دوربین های دام سرعت بالا، تأثیر آن قابل ملاحظه است.

oone6 

و در انتها این نکته قابل ذکر است که common infrared camera مرحله به مرحله در حال حذف شدن است.

 

تهیه و ترجمه: گروه اوان

  • 021-44979411
  • 021-89783861
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • SMS: 10009734
Top