پنج مزیت اصلی کنترل از راه دور برای مدیران کارخانه ها

پنج مزیت اصلی کنترل از راه دور برای مدیران کارخانه‌ها

oone1

کارخانجات و محیط‌های بزرگ صنعتی که دارای کارکنان و محیط‌های پرتردد هستند، نیاز مبرمی به کنترل تردد دارند تا از وقوع اتفاق‌های احتمالی جلوگیری شود. محوطه کارخانه، ورود و خروج خودروها، پارکینگ، ساختمان‌های اداری، سالن‌های کار، خطوط تولید و همچنین سوله‌ها باید توسط دوربین مداربسته کنترل شوند تا امنیت لازم در این محیط‌ها برقرار گردد. از طرفی کنترل از راه دور این محیط‌ها برای مدیران کارخانه‌ها از اهمیت بالایی نیز برخوردار است که در ادامه به پنج مزیت اصلی این مورد می‌پردازیم.

برای کنترل دقیق‌تر محیط کارخانه باید در کنار خرید دوربین مداربسته به خرید تجهیزات کنترل از راه دور بپردازیم، این وسایل الکترونیکی و امنیتی عبارتند از:

  • دوربین مداربسته سیم کارت خور یا دارای قابلیت اتصال به وایرلس
  • اپلیکیشن مشاهده تصاویر دوربین‌های مداربسته بر روی گوشی تلفن همراه
  • کامپیوتر یا لپ تاپ برای مشاهده تصاویر دوربین مداربسته از منزل
  • نرم افزار مشاهده تصاویر دوربین مداربسته بر روی کامپیوتر و لپ تاپ
  • حافظه جانبی برای ضبط تصاویر در کامپیوتر

کنترل تردد افراد در کارخانه‌ها، کارگاه‌ها و مکان‌هایی که طراحی و تولید صورت می‌گیرد؛ چه در صنایع کوچک و چه بزرگ از اهمیت خاصی برخوردار هستند که دوربین‌های مدار بسته این امکان را مهیا خواهند کرد.

 

مزایای کنترل از راه دور برای مدیران کارخانجات توسط دوربین مداربسته

oone2

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و ظهور سیستم‌های مداربسته مدرن و همچنین ارتباط گرفتن سیستم‌های مختلف با یکدیگر و نیز بوجود آمدن راه‌حل‌های ترکیبی شامل دوربین مداربسته، سیستم کنترل تردد، سیستم نظارت تصویری و کنترل از راه دور باعث ارائه راهکار جامع سیستم‌های امنیتی شده است که نیاز کسب و کارهای بزرگی مانند کارخانجات است که سرمایه در گردش آنها بسیار زیاد است و نیاز به مراقبت و لحاظ کردن راهکارهای امنیتی و حفاظتی بیشتری هستند.

در ادامه به پنج مزیت اصلی کنترل از راه دور دوربین مداربسته کارخانه می‌پردازیم که برای هر مدیرعاملی ضروری است. با این تکنولوژی مدیران دیگر نگران تردد در محیط کارخانه نیستند بلکه با چند کلیک می‌توانند تمام محیط‌های کارخانه را در هر مکانی و به صورت شبانه روزی مشاهده نمایند.

 

1- کنترل تردد

oone3

در ابتدا تشخیص ورود و خروج کارکنان، مراجعه کنندگان و همچنین غریبه‌ها به محوطه داخلی کارخانه، انبارها، سوله‌ها، ساختمان‌ها و... از مهمترین معیارها برای نصب تجهیزات کنترل از راه دور دوربین مداربسته است که در شرایط بحرانی راهگشای بسیاری از مسائل مانند سرقت، حوادث عمدی و مسائل پیش آمده برای کارخانه می‌باشند.

محیط‌های صنعتی و کارخانجات به علت پرجمعیت بودن نیازمند مدیریت جامع و کلان می‌باشند، همچنین بخش‌های اداری، انبارها، آزمایشگاه‌ها و دیگر بخش‌های حساس کارخانه‌ها از اهمیت خاصی برخوردار هستند که می‌بایست در طراحی و نصب دوربین مداربسته و تجهیزات کنترلی مورد بررسی قرار گیرند.

به هر حال مدیریت تردد افراد، تردد خودروهای سبک و سنگین، حمل و نقل اموال، مواد اولیه و تولیدات باید به دقت صورت پذیرد و از راه دور نیز قابل پیگیری و کنترل باشند که با نرم افزارها و سخت افزارهای جامع کنترل از راه دور به صورت یکپارچه و متمرکز تأمین خواهند شد.

یکی از سیستم‌های کنترل تردد که این روزها طرفدار بسیاری دارد و مناسب کارخانه‌های بزرگ و کوچک هستند، سیستم کنترل تردد TDSi است که در انگلستان ارائه کننده راهکارهای امنیتی در زمینه کنترل دسترسی (Access Control) می‌باشد و در ایران نیز مورد استقبال قرار گرفته است.

 

2- کنترل تولید و خط تولید

oone4

مدیران به دلیل وظایف متعددی که دارند، مجبور به برگزاری و شرکت در جلسات و همایشاتی هستند که ممکن است در خارج از محیط کارخانه و یا حتی در خارج از کشور باشند؛ از این رو خرید تجهیزات کنترل از راه دور این امکان را به مدیران می‌دهد که تولید و خط تولید خود را به صورت آنلاین تحت کنترل داشته باشند و در صورت نصب تجهیزات صوتی در کنار دوربین‌های مداربسته به ذکر نکات به کارکنان و کارگران بپردازند.

 

3- کاهش زمان بازرسی از کل کارخانه

oone5

اگر مدیران کارخانه‌ای تصمیم به بازرسی از تمام محیط‌های کارخانه بگیرند، احتمالاً چندین ساعتی در روز را باید برای این مورد اختصاص دهند که در این ساعات می‌توانند به کارهای مهمتری بپردازند. در این هنگام، تکنولوژی کنترل از راه دور با دوربین مداربسته بهترین راهکار بازرسی از اماکن مختلف است.

 

4- موقعیت یابی سریع و واقعی

oone6

در برخی مواقع ممکن است کارگر یا کارمندی بر سر کار خود حاضر نباشد و همین امر تأثیر بدی در تولید خواهد گذاشت، با استفاده از کنترل از راه دور می‌توانید موقعیت کارمندان و کارگران خود را بررسی کنید و بررسی کنید که در زمان نبودن شما در کارخانه کارمندان و کارگان بر سر کار خود هستند یا نه؟! نوع عملکرد و درست کار کردن کارگران نیز با زوم لنز دوربین مداربسته قابل پیگیری است. این امکان برای موقعیت یابی تجهیزات و ماشین آلات گمشده نیز مناسب است.

 

5- کنترل کارخانه در شبانه روز بر روی گوشی موبایل یا لپ تاپ

oone7

قابلیت کنترل محیط در شبانه روز با قابلیت سوئیچ بین حالت‌های شب و روز و همچنین استفاده از قابلیت‌های Starlight برای مشاهده رنگی تصاویر محیط در تاریکی و WDR برای مشاهده دقیق اشیاء پشت به نور از دیگر مزیت‌های کنترل از راه دور می‌باشد. جالب‌تر این است که تمام این تصاویر را می‌توانید به طور مستقیم بر روی موبایل یا لپ تاپ خود مشاهده کنید.

 

سخن آخر

سیستم دوربین مداربسته یکی از بهترین راهکارهای امنیتی است که می‌تواند با ضبط تصاویر و کلیه رخدادها، این امکان را فراهم کند تا استفاده کنندگان از تمامی اتفاقات افتاده، در محیط مورد نظر تصاویری داشته باشند. در کنار پکیج‌های دوربین مداربسته، تجهیزات کنترل از راه دور نیز وجود دارند که مناسب‌ترین وسیله امنیتی برای فروشگاه‌ها، کارگاه‌ها، کارخانه‌ها و شرکت‌هایی است که نیاز به مدیریت و کنترل تردد در آنها احساس می‌شود.

  • 021-44979411
  • 021-89783861
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • SMS: 10009734
Top